Biden’a büyük şok! Oğlu jüri tarafından suçlu bulundu

Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın uyuşturucu etkisi altındayken silah satın almakla suçlandığı davaya Delaware Bölge Mahkemesi’nde devam edildi. Tanıkların ifade verdiği duruşmada dinlenen Hunter Biden’ın kızı Naomi Biden, 2018 yılında babasına yaptığı ziyaretler hakkında bilgi verdi. Babasını rehabilitasyon tedavisi gördüğü sırada Ağustos ve Eylül aylarında Los Angeles’ta ziyaret ettiğini anlatan Naomi Biden, şu an eşi olan eski erkek arkadaşıyla birlikte yaptığı ziyarete ilişkin, “Amcam öldüğünden beri babamı gördüğüm en temiz haldeydi. Onunla gurur duydum ve o dönemki erkek arkadaşımı onunla tanıştırmaktan gurur duydum” şeklinde konuştu.

“ZAMANLAMASI ÖNEMLİ DEĞİL”

Savcı Leo Wise ise, yaptığı kapanış konuşmasında Hunter Biden’ın belirli bir günde uyuşturucu kullandığını kanıtlamak zorunda olmadıklarını vurguladı. “Amerika Birleşik Devletleri’nin Ekim ayı içinde uyuşturucu kullanıldığını kanıtlama zorunluluğu yoktur” diyen Wise, hukuki standardın Hunter Biden’ın silah satın aldığı sırada “aktif olarak uyuşturucuyla bağının bulunması” olduğunu söyledi. “Yalnızca bu gerçeklere dayanarak mahkumiyet kararı verebilirsiniz” diyen Wise, Hunter Biden’ın davaya konu silahı satın aldığı sırada “uyuşturucu kullandığını bildiğini” iddia etti.

İsrail gazetesi yazdı: Türkiye ile ayrılık Orta Doğu’yu sarsabilir

“KİMSE HUKUKUN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR”

Jüri üyelerine seslenen Wise, Hunter Biden’ın salondaki akrabalarının ününün yargılamanın tarafsızlığını etkilememesi gerektiğine dikkat çekti. “Salonda oturan insanlar kanıt değildir. Onları haberlerden tanıyor olabilirsiniz, ama bunların hiçbir önemi yok” diyen Wise, “Kararınızı sadece kanıtlara dayanarak vermelisiniz” diye konuştu. “Hiç kimse hukukun üstünde değildir ve bu dava bu basit önermeyi temsil etmektedir” diyen Wise, “Savcıların Hunter Biden’ın suçlu olduğunu makul bir şüphenin ötesinde kanıtlamaları gerekiyor. Bu bizim sorumluluğumuz” şeklinde konuştu.

ChatGPT’li iPhone’lar: Elon Musk neden tepkili?

“İDDİALAR VARSAYIMA DAYANIYOR”

Hunter Biden’ın avukatı Abbe Lowell ise, iddia makamının Hunter Biden’ın silah satın aldığı sırada aktif olarak uyuşturucu kullandığını makul bir şüphenin ötesinde kanıtlayamadığını savundu. Kimsenin Hunter Biden’ın silahı satın aldığı ay içinde uyuşturucu kullandığına tanık olmadığını söyleyen Lowell, davanın “şüphe” ve “varsayıma” dayandığını iddia etti. Kapanış konuşmalarının ardından jüri üyeleri Hunter Biden’ın suçlu olup olmadığına karar vermek üzere değerlendirme yapmaya başladı. Yarınki duruşmaya jüri üyelerinin değerlendirmesiyle devam edileceği açıklandı.

JÜRİ TARAFINDAN SUÇLU BULUNDU

ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın uyuşturucu etkisi altındayken silah satın almakla suçlandığı davada jüri tarafından tüm suçlamalardan suçlu bulundu.

63 yaşında hamile kaldı! 37 yaş küçük kocası şaşkına döndü, inanılmaz detaylar
Gazze’de bilanço ağırlaşıyor! Ölü sayısı 37 bini aştı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.