‘Deprem kahini’ tekrar sahnede! Hoogerbeets’in Türkiye paylaşımı: İki ili uyardı

Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Özellikle 6 Şubat depreminden sonra tahminleriyle dikkat çeken Frank Hoogerbeets, yeniden uyarıda bulundu. 6 Şubat 2023 yılındaki depremden üç gün önce “Er ya da geç bu bölgelerde 7,5 büyüklüğünde deprem olacak” şeklinde tweet atan ve haklı çıkan Hoogerbeets, 18 Nisan 2024 tarihinde Tokat’ta gerçekleşen depremi de doğru tahmin etmişti.

Şarlatan yine sahnede! Bu kez 8’lik deprem için başka bir fayı gösterdi

18 Nisan 2024 saat 01.39’da “Bugün Batı ve Orta Türkiye’de orta şiddette sarsıntı var. Önümüzdeki birkaç gün içinde daha güçlü sarsıntılar yaşanabilir” diyerek uyarmıştı. Hoogerbeets’in 01.39’daki uyarısından 16 saat 32 dakika sonra 18:11’i gösterdiğinde Tokat Sulusaray merkezli 5,6’lık depremle sarsıldı.

TOKAT VE HATAY UYARISI

Hoogerbeets, yaptığı son açıklamada Tokat ve Hatay bölgelerine yeniden dikkat çekti. Hoogerbeets, “İşaretli gölgeler yaklaşık değerdir” diyerek takipçilerini uyardı. Hoogerbeets’in tahminleri, bilim camiasında da bazı kesimler tarafından tartışma konusu oldu.

BİLİMSEL DAYANAĞI YOK

Hoogerbeets’in kullandığı yöntemlerin bilimsel dayanağı olmadığına dair görüşler olsa da geçmişte yaptığı bazı tahminler, kamuoyunda büyük ilgi ve tartışmaya neden oldu.

‘Depremi bildim’ dedi, bilim insanları isyan etti: Uzman değil, kahin değil, şarlatan!
‘Deprem kahini’ haritada işaretledi: Burada 48 saat içinde deprem olacak
‘Şarlatan’ uyardı: Dikkatli olun! Adana depremi sonrası korkutan tahmin

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.