Rusya İran’ı yüzüstü bıraktı! Rus devlet medyası duyurdu, dünya şaşkın

Yayınlama: 11.06.2024
A+
A-

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası Tahran-Moskova ilişkileri adeta seviye atladı. Savaşın başında klasik savaş taktiklerinin geride kalmasıyla İran kanadı Rusya’ya intihar dronları, ve mühimmat sevkiyatına başladı. ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Kirby, Rusya ve İran arasındaki askeri ilişkinin geniş kapsamlı bir savunma ortaklığına dönüştüğünü söyledi.

SON GÖRÜŞME NİSAN AYINDA GERÇEKLEŞTİ

Geçtiğimiz ay helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı Reisi son olarak Rusya lideri Putin ile Nisan ayında görüştü. Putin, İran’ın İsrail’e saldırısıyla ilgili olarak kamuoyu önünde yaptığı ilk değerlendirmede, Orta Doğu’daki mevcut istikrarsızlığın temel nedeninin Filistinliler ile İsrail arasındaki çözülmemiş çatışma olduğunu söyledi.

Klasik savaş taktikleri geride kaldı! Saldırıyı göremiyorlar bile, tek seçenek kaçmak

RUSYA ANLAŞMALARI ASKIYA ALDI

Rusya devlet medyası, Rus Dışişleri Bakanlığından bir yetkiliye dayandırdığı haberinde Moskova ve Tahran arasındaki kapsamlı bir işbirliğinin askıya alındığını belirtti. Bu askıya alınmanın sebebi olarak ise İran kanadının karşılaştığı ‘sorunlar’ gösterildi. Rus kanadı ayrıca bu kararın “İki ülkenin liderleri tarafından alınan bir stratejik karar, süreç şimdilik durdu” ifadesini kullandı. İran tarafından ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Genelkurmay başkanı ajan çıktı! Avrupa ülkesinde deprem, bütün bilgiler karşı tarafa geçti
Asker kalmayınca sıra onlara geldi! 20 bin suçluyu savaşmak için topladılar

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.