Zehir baronlarına operasyon! Detaylar ortaya çıktı

Yayınlama: 09.06.2024
A+
A-

FERİT ZENGİN Haber Merkezi – Aralarında “cinayet” ve “uyuşturucu ticareti” suçlardan haklarında yakalama kararı bulunan “Hayalet Orhan” lakaplı Orhan Ünğan ile kumarhane işletmecisi Aydın Razaki ve kapalıçarşı kuyumcusu Recep Özyıldız ile “Kurtarlar” çetesi elebaşı İbrahim Kurtar’ın da bulunduğu dört zehir taciri 58 adamıyla birlikte yakalanıp gözaltına alındı. Operasyonda, 11 milyar lira değerinde taşınmaz gayrimenkul, otomobil ile onlarca şirkete ait ortaklık payı ve bankacılık varlıklarına el konuldu.

İlginizi Çekebilir

EN SON YEŞİL İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

MASAK ile birlikte 10 aylık çalışma sonucunda düzenlenen operasyonda uyuşturucudan elde ettikleri geliri otelcilik, kuyumculuk, turizm, inşaat ve döviz büroları işletmeciliği ile akladıkları ve geçmiş tarihlerde ele geçen 3 ton 367 kilo uyuşturucunun sahibi olarak aranırken yakalandıkları öğrenilen baronların, küresel uyuşturucu ticaretinin Ortadoğu, Balkan, Afganistan ve Güney Amerika hatlarının sorumluları oldukları da tespit edildi. Aynı zamanda “Orkinos Operasyonu” adı da verilen operasyonda gözaltına alınanlardan birinin de 90’ların ünlü haraççı ve zehir taciri “Tilki Selim” lakaplı Selim Işık olduğu öğrenildi. Doksanlı yılların meşhur Susurluk soruşturmalarının kilit isimi “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım’ın haraç topladığı ve eroin ticareti yaptığını öğrenince 1996’da kendisine “ ..ben sana diyorum ki oğlum yalnız yeme. Akıllı ol, yalnız yedirmezler adama. Yalnız yiyen adama bir gün kustururlar” diyerek en son görüştüğü şahıslardan biri olarak kayıtlara geçen Tilki Selim’in 4 çetenin çakışma rotasında yer aldığı belirtildi.

Lens hatası yüzünden 2 günde gözünü kaybetti! ‘Bana bir şey olmaz diyenlere cevap’

SEÇİL ERZAN DAVASINDA ADI GEÇTİ

Orta Doğu ülkelerinden temin ettiği eroini Avrupa’ya naklettiği belirlenen Baron Aydın Razaki’nin uyuşturucu ticaretinden elde ettiği kirli parayı Bulgaristan’da işlettiği kumarhaneler aracılığıyla akladığı tespit edildi. Razaki’nin adı “Fatih Terim fonu” adı verilen fon dolandırıcılığı olayında eski bankacı Seçil Erzan’ın topladığı parayı yurt dışına çıkaran isimler olarak belirlenen kuryeleri Tekin kardeşlerin Bulgaristan’daki kasası olarak MASAK raporuna da girmişti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.